Musashi Shotmaster 400sx depaneling machine (M2501PEPDE01)
OTHER....INNE... - Inne
sprzedam Musashi Shotmaster 400sx depaneling machine (M2501PEPDE01)
Produkt: używany
Cena: do negocjacji
Opis przedmiotu/usługi:
załącznik:
Dane ogłaszającego:
Prześlij zapytanie:
Imię:
Nazwisko:
Email*:
Telefon*:
Treść wiadomości*:
kod z obrazka (wielkość liter nie ma znaczenia)*
pozycje oznaczone * muszą być wypełnione
Inne ogłoszenia tego sprzedawcy:
whole line Emerald year 1999 - oven smt - printer  (M2410RATPL01)
używany
ASSEMBLEON
Cena:: admin@smtbroker.pl
Price: 30.000 pln
Kohyoung 8030-2  year 2012 (M2404KAVIT03)
używany
Cena:: admin@smtbroker.pl
MOTOPRINT–AVS (M2203PLUPL01)
printer
ERSA ecoselect 350 (M2308UCYDE03)
ERSA Ecoselect 350 Baujahr 06/2006 Semi-Automatic Selective Soldering System The solder pots are filled with: 1. Sn 63 Pb37 (1269080-00) 2. Sn 96,5 Ag 3,5 (1350857-00) Dimensions: Length: 1,350 mm Width: 2,500 mm Height: 1,330 mm Weight: approx. 900 kg / 1,300 kg (with additional soldering module) Paint: RAL 7035 / 7016 Electrical Data: Voltage: 5-wire system, 3 x 230/400 V / N / PE Power tolerance range: +6 %, -10 % Frequency: 50 or 60 Hz Power consumption: min. 7,2 - 42 kW Amperage: max. 18 - 63 A max. fuse rating: 3 x 63 A (tr) Environmental specification (factory): Ambient temperature: max. 30 °C Positioning system: 2- axis (X,Y) servo driven Z -axis, standard pneumatic driven, optional servo driven motor Positioning speed: 0.1 - 15 m/min Positioning accuracy: ± 0.25 mm Flux module: Type: high-precision spray fluxer Flux storage tank: 2 l Flux speed: 0.1 - 2.5 m/min Spray width (130 µm-nozzle): 3 - 6 mm, second nozzle available as an option Preheat module: Type: short-wave heaters Capacity: max. 10,2 kW; 6 emitters with 1700 W each Useful dimensions: 350 mm Length / 300 mm Width Type: bottom side convection Capacity: max. 3,1 kW; Useful emission space: 25 cm² Solder module 1: Capacity: approx. 3,500 W Solder volume: approx. 130 kg (when using Sn63Pb37) approx. 110 kg (when using SnAg3,8Cu0,7) Warm-up time: approx. 2 h Solder temperature: max. 300°C Solder nozzle diameter: 4.5 / 6 / 8 /10 mm additional nozzles available on request Clearance from PCB-edge: min. 3 mm Soldering speed: 0,1 - 1,0 m/min Standard: 1 soldering nozzle Optional: additional nozzles on request Solder module 2: Additional solder pot with customized nozzle plate to solder all selective soldering joints simultaneously Working window: 350 x 300 mm Type: Dip-Module Soldering nozzle: customized multi-fountain design Solder volume: ca. 350 kg (when using Sn63Pb) Solder temperature: max. 300°C Warm-up time: 2.5 hours Positioning accuracy: ± 0,25 mm